بلاگ ایران هزمت
تیم هزمت

آتش سوزی گسترده در انبار مواد شیمیایی شهرک صنعتی شهر ری

آتش سوزی در انبار مواد شیمیایی با تلاش همه جانبه نیروهای ۵ ایستگاه آتش نشانی، مهار و کاملا خاموش شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، این حادثه ساعت ۱۱:۲۴ روز ۱۷ ام مردادماه رخ داد که بلافاصله پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، آتش نشانان ایستگاه های ۹، ۱۴، ۴۷، ۲۲ و ۳۵ و تیم هزمت به همراه خودرو بالابر، خودرو دستگاه تنفسی، چندین دستگاه تانکر آب، خودرو فوماتیک و خودروهای پشتیبانی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران به سمت شهر ری، خیابان انبار نفت حرکت کردند.
واحد کیانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران که از همان لحظات اولیه به همراه آتش نشانان در محل حادثه حضور داشت، گفت: در یک شهرک صنعتی که تعداد زیادی سوله با کاربری تولید و نگهداری مواد شیمیایی و نفتی در آن فعالیت داشتند، در داخل یکی از سوله ها که به انبارهای کوچک تقسیم شده بود، یک انبار ۱۰۰ مترمربعی سه طبقه مملو از مواد شیمیایی دچار آتش سوزی شده و دود بسیار غلیظی از زیر سقف انبار خارج می شد.
وی تصریح کرد: در زمان رسیدن نیروهای آتش نشانی تهران، آتش نشانان باقرشهر در محل آتش سوزی حضور داشتند.
معاون عملیات آتش نشانی تهران، ادامه داد: انبار مواد شیمیایی کاملا شعله ور بود و براثر حرارت بسیار زیاد و وجود مواد شیمیایی قابل اشتعال، صدای انفجارهای کوچکی از داخل انبار شنیده می شد.
کیانی خاطرنشان کرد: شعله های سرکش آتش در حال سرایت به انبارهای مجاور بود که نیروهای آتش نشانی پس از ایمن سازی، با استفاده از لوله های آبرسانی، از چندین سمت مشغول مهار زبانه های آتش شدند.
وی در پایان گفت: خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از شهروندان آسیبی نرسید و آتش نشانان در یک عملیات نفسگیر و با تلاش همه جانبه، آتش سوزی را پیش از سرایت به انبارهای مجاور مهار و کاملا خاموش کردند.

 

منبع خبر: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.