بلاگ ایران هزمت
مقابله با خطرات بیولوژیکی

مواد بیولوژیک

مواد بیولوژیک چیست؟

خطرات بیولوژیکی شامل میکرو ارگانیسم ها و پاتوژن های بیماری زاست، مانند باکتری ها و ویروس ها. ویژگی قابل توجه این مواد توانایی تکثیر شدن در یک میزبان و ایجاد عفونت است. برخی از باکتری ها و ویروس ها می توانند از یک شخص به شخص دیگر پخش شوند یا انتقال یابند. عفونت ها عموما در نتیجه در معرض هوا قرارگرفتن، ارتباط پوستی یا خوراکی است. به طور کلی، در معرض ویروس ها و باکتری ها قرار گرفتن می تواند از طریق استنشاق (مانند حالت اسپورهای هوایی B.anthracis که برای سم زدایی استفاده می شوند)، بلعیدن غذای آلوده و یا آب (مانند E,Coli که باعث عفونت دستگاه گوارش می شود)، ارتباط با افراد عفونی یا ارتباط با سطوح آلوده (که ممکن است ویروس در آن پناه گرفته باشد، مانند ویروس های عامل آنفولانزا)

خطرات بیولوژیکی
خطرات بیولوژیکی

مهندس جندقی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.