بلاگ ایران هزمت
تیم هزمت در کارخانه تصفیه آب

دو زخمی در نشت مواد شیمیایی کارخانه تصفیه آب میدل تاون در اوهایو

کارخانه تصفیه آب میدل تاون اوهایو
کارخانه تصفیه آب میدل تاون اوهایو

 

به گزارش ژورنال نیوز: آتش نشان های میدل تاون و واحدهای دیگر پنجشنبه بعدازظهر ۲ آوریل ۲۰۱۸ بیشتر از ۲ ساعت برای متوقف کردن نشت شیر پودر آهک کارخانه تصفیه آب میدل تاون، که دونفر از کارکنان را راهی بیمارستان کرد، تلاش کردند.

نشت مواد شیمیایی در ساعت ۱۲:۴۵ شب در کارخانه گزارش شد. آتش نشان ها از ساعت ۳:۳۰ شب اوضاع را تحت کنترل گرفتند. به گفته رئیس آتش نشانی، پاول لولی، “در حدود ۴ تن پودر آهک خشک از مخزن خارج شد و یکی از خدمه بخاطر حجم زیاد پودر برای تمیز کردن متوجه این موضوع شد.”

سخنگوی شهر گفت: “علی رغم وقوع این حادثه در کارخانه تصفیه آب شهر، مخزن آب مصرفی شهر در خطر قرار نگرفت. کارخانه در حال تصفیه آب ورودی بود و اختلالی در فرآیند تصفیه آب ایجاد نشد. هر دو خدمه به مرکز پزشکی آتریوم منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند و هویت آن ها در خبرها پخش نشد.”

به گفته رئیس آتش نشانی، ترکیب آب و آهک سوختگی های جدی در بدن ایجاد می کند. یکی از خدمه دچار سوختگی متوسط و دیگری سوختگی سطحی در پشت گردن، دستها و پاها دارد. هیچک از آتش نشان ها و پرسنل تیم نجات آسیبی ندیده اند. لولی گفت:” در زمان وقوع حادثه ۱۵ نفر داخل ساختمان حضور داشتند که ۱۳ نفر به سلامت خارج شدند. تیم آتش نشانی و هزمت لباس های مخصوص حفاظتی را جهت جلوگیری از انتشار پودر آهک به تن کردند. آتش نشان ها برای بررسی وضعیت و بستن شیرپودر آهک چندین بار وارد ساختمان شدند. سرانجام تیم هزمت وارد ساختمان شد و با بستن آب و شیرها جلوی نشت آهک را گرفتند.

 

رییس آتش نشانی میدل تاون
رئیس آتش نشانی میدل تاون

سخنگوی شهر، نقص شیر چرخنده را عامل احتمالی نشت پودر آهک، که برای سبک کردن آب از مواد معدنی مورد استفاده قرار میگرد، عنوان کرد. مواد سبک کننده آب در یک مخزن ذخیره سازی نگهداری می شود و نشت منطقه تعمیر و نگهداری را نیز شامل می شد. او گفت شیرها به طور سالیانه چکاب می شوند ولی اطلاعی از زمان آخرین بازدید آن ها نداشت.

به گفته سخنگوی شهر در این حادثه آسیب ساختاری در نتیجه نشت آهک رخ نداد و بررسی شیر و تجهیزات پس از اتمام پاکسازی کامل صورت خواهد گرفت.

 

 

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.