بلاگ ایران هزمت
حوضچه رفع آلودگی هزمت

اجرای مانور آتش نشانان در مرکز تهیه و نگه داری مواد شیمیایی

مانور رویارویی با حوادث مواد شیمیایی در یک مرکز تهیه و نگه داری مواد شیمیایی در جنوب تهران، برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، در این مانور که در تاریخ ۹۶/۱۲/۲۶ انجام شد، آتش نشانان ایستگاه های ۱۵، ۳۷ ، ۲۱ و ۷۸ ، گروه تخصصی هزمت(گروه مقابله با حوادث مواد شیمیایی)، نردبان هیدرولیکی، خودرو حامل دستگاه های تنفسی، فوماتیک و تانکر آب به همراه عوامل اورژانس، امدادگران هلال احمر، آتش نشانان داوطلب، عوامل ستاد بحران و گروه مقابله با حوادث شرکت برق حضور داشتند و زیر نظر معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران و مدیران مناطق عملیاتی، همچنین مسئولان نهادهای امدادی، نحوه مقابله با حوادث مواد شیمیایی را تمرین کردند.
به گفته حسن علیمردان مدیر منطقه هشت عملیات آتش نشانی تهران، این مانور در یکی از مراکز تهیه، نگه داری و فروش مواد شیمیایی در جاده خاوران برگزار شد که طبق برنامه ریزی انجام شده، در محوطه این مرکز آتش سوزی و نشتی گاز کلر به صورت فرضی رخ داده بود.
وی در ادامه افزود: آتش نشانان به همراه نیروهای امدادی دیگر ابتدا محل حادثه را ایمن سازی کردند، سپس گروهی از نیروهای عملیاتی به همراه گروه هزمت خود را به محل مشخص شده رساندند و پس از جلوگیری از نشتی گاز کلر، به وسیله تجهیزات خاموش کننده آتش سوزی فرضی را مهار و کاملا خاموش کردند و افراد محبوس شده را ابتدا به محلی امن انتقال داده و در اختیار امدادگران هلال احمر و اورژانس قرار دادند.
مدیر منطقه هشت عملیات آتش نشانی تهران، تصریح کرد: این مانور با هدف هماهنگی هر چه بیشتر میان نیروهای امدادی اجرا شد و در پایان، مسئولان برگزار کننده این مانور طی جلسه ای در خصوص این تمرین عملیاتی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

منبع خبر: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.