بلاگ ایران هزمت
مهار نشت کپسول گاز کلر

خطر نشت گاز کلر در استخر مجموعه ورزشی رفع شد

خطر انتشار گاز از سیلندر ۱۰۰ کیلویی گاز کلر دراستخر یک مجموعه ورزشی در بزرگراه شهید لشگری توسط آتش نشانان تهران برطرف شد.
به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، این رویداد ساعت ۱۰:۳۴ دقیقه ۲۷ ام اردیبهشت اطلاع‌رسانی شد و بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۹۸ و همچنین تیم هزمت (گروه مقابله با حوادث شیمیایی و خطرناک) مستقر درایستگاه ۱۱ آتش نشانی از سوی ستاد فرماندهی این سازمان به محل حادثه در بزرگراه شهید لشگری، بلوار فرودگاه اعزام شدند.
محمد دیبا، معاون منطقه یک عملیات سازمان آتش نشانی تهران با اعلام این که محل حادثه یک محموعه ورزشی بود، گفت: در اتاقی بوسعت ۱۲ متر مربع که از آن به عنوان تصفیه خانه استخر این مجموعه ورزشی استفاده می شد، تعداد ۱۳ سیلندر گاز کلر قرار داشت که یک دستگاه از این سیلندرها دچار نشت شدید گاز شده بود.

وی تصریح کرد: تیم هزمت آتش نشانی با تجهیزات ویژه ایمنی و نجات و دستگاه تنفسی وارد محل نشت گاز شدند و از ادامه نشت گاز جلوگیری کردند و پس از آن با استفاده از تجهیزات مخصوص، سیلندر ۱۰۰ کیلویی را درون محفظه مخصوص نگهداری سیلندر گاز کلر قرار داده و آن را بر روی جرثقیل ۳ تنی آتش نشانی گذاشتند و به مکان امن منتقل کردند.
معاون عملیات آتش نشانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دراین حادثه به هیچ کس صدمه جانی نرسید و آتش نشانان کپسول مذکور را برای بررسی علت حادثه در اختیار سازمان ذیربط قرار دادند.

منبع خبر: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.