بلاگ ایران هزمت
خطر انفجار دپوی مواد شیمیایی

انفجار منجر به حریق در کارگاه تولید حلال رنگ و مواد شیمیایی

به گزارش سازمان آتش نشانی شهریار: ساعت ۲۱:۱۶ روزسه شنبه نهم آذرماه ۱۳۹۵ در پی شنیده شدن صدای مهیب انفجار در سطح شهر و حومه شهریار ، بلافاصله اکیپ های عملیاتی سازمان به استعداد ۵ دستگاه خودرو عملیاتی سنگین و نیمه سنگین و ۲۰ نفر نیروی آتش نشان به محل وقوع حادثه واقع در شهریار ، جاده بهار ، خیابان وحدت یکم اعزام و در بدو ورود اکیپهای عملیاتی مشاهده گردید که یک سوله حدوداً ۷۰۰ متری که در زمینه تهیه و تولید حلال رنگ و مواد شیمیایی فعال بود به علت نامعلوم دچار آتش سوزی گردیده و در اثر حرارت ایجاد شده تعداد زیادی از ظروف پلاستیکی ۲۰ لیتری حاوی مواد شیمیایی منفجر و در پی انفجار شدید سقف و دیواره های سوله به طور نسبتاً کامل تخریب گردیده بود . لازم به ذکر است که اولین اکیپ عملیاتی این سازمان در کمتر از ۴ دقیقه به محل رسیده و ضمن ایمن سازی و جدا سازی منطقه عملیات،همزمان با اطفاء از گسترش حریق به ظروف حاوی مواد شیمیائی و راکتورهای موجود در انتهای سوله اقدام و با گشت زنی در محیط ایستگاه و شعاع ۲۰۰ متری سوله نسبت به جستجوی مصدومین و فوتیهای احتمالی اقدام نموده که این حادثه علی رغم ایجاد خسارت مالی به مالک و ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان، خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشت . بدیهی است علت دقیق وقوع حادثه تحت بررسی است.

 

منبع خبر: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.