بلاگ ایران هزمت

آتش سوزی در کارخانه تولید مواد شیمیایی – خمین

کارخانه تولیدی شیمیایی پویان صنعت شهر خمین عصر روز (جمعه ۳۰تیر) دچار حریق شد که متاسفانه به علت شدت حادثه دونفر از کارکنان این شرکت در محل حادثه فوت شد. شدت آتش سوزی به حدی زیاد بود که جنازه این دوفرد قابل شناسایی نبوده و پلیس تشخیص هویت استان مرکزی اقدام به نمونه برداری از محل کشف جنازه‌ها نمود. همچنین یک نفر دیگر از کارگران به دلیل سوختی ۹۰ درصد به بیمارستان ولیعصر اراک منتقل که حال نامبرده مساعد نیست و سه تن از آتش نشانان نیزدر اثر استنشاق گازهای شیمیایی در محل حادثه  دچار حادثه شدند که به مرکز درمانی منقل شدند.
این آتش سوزی با تلاش آتش نشانان پس از سه ساعت بطور کامل اطفا شد ولی بدلیل وجود گازهای سمی و احتمال خطر به دستور فرماندار خمین و معاون سیاسی انتظامی استاندار مرکزی دو دستگاه ماشین آتش نشانی در محل حادثه تا ۲۴ ساعت حضور خواهند داشت.[۱]

مدیر عامل سازمان آتش نشانی اراک: انفجار مخزن کارخانه فرآورده های نفتی علت حادثه بوده است. [۲]

 

منبع خبر: [۱] https://www.isna.ir/photo/97043015961/

[۲] http://www.khabaronline.ir/

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.