بلاگ ایران هزمت
عملیات هزمت در کارخانه محصولات لبنی

رفع خطر نشت مواد شیمیایی در کارخانه تولید محصولات لبنی

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، با اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵ از سوی کارکنان یک کارخانه محصولات لبنی، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۶۲، گروه امداد و نجات ۵ و گروه هزمت (گروه ویژه مقابله با حوادث مواد شیمیایی) به همراه خودرو حامل دستگاه های تنفسی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت ۶:۰۴ دقیقه صبح ۹۶/۱۲/۱۵ به بزرگراه فتح اعزام شدند.
داود قلی زاده معاون منطقه چهار عملیات آتش نشانی تهران که به همراه نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حاضر شده بود، دراین خصوص گفت: در یک کارخانه بزرگ محصولات لبنیاتی، یکی از مخازن ۱۱ هزار لیتری حاوی اسید نیتریک از قسمت اتصالات آن دچار شکستگی شد که درپی آن مواد شیمیایی به شدت از محل آسیب دیدگی در سطح محوطه کارخانه نشت پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه نشتی مواد شیمیایی منجر به بروز مشکلات تنفسی برای کارکنان کارخانه شده بود، افزود: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، نوارهای هشدار دهنده را در اطراف محل حادثه و نیز مخازن نصب کردند و از تردد کارکنان جلوگیری به عمل آوردند.
معاون منطقه چهار عملیات آتش نشانی، اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی با استفاده از تجهیزات مخصوص، ابتدا از نشتی اسید نیتریک جلوگیری کردند و سپس مواد شیمیایی را از مخزن آسیب دیده به مخزن مجاور انتقال دادند.
قلی زاده خاطر نشان کرد: در این حادثه، به کارکنان این کارخانه آسیب جدی نرسید و آتش نشانان پس از ایمن سازی کامل، آثار به جای مانده از حادثه را از سطح محوطه کارخانه پاکسازی کردند.

 

منبع خبر: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.