بلاگ ایران هزمت
استاندارد OSHA

OSHA

ماموریت OSHA

با تصویت قانون ایمنی و بهداشت شغلی در سال ۱۹۷۰، کنگره؛ اداره ایمنی و بهداشت حرفه ای را (OSHA)، برای اطمینان از شرایط کاری ایمن و سلامت برای زنان و مردان کارگر، با تنظیم و اجرای استانداردها و ارائه آموزش، انطباق و همکاری ایجاد کرد. طبق قانون OSHA کارفرماها مسئول ایجاد محیط کاری ایمن و سلامت برای کارمندان خود هستند.

OSHA بخشی از دپارتمان کارگری ایالت متحده آمریکا است . مدیر OSHA معاون وزیر کار ایمنی و بهداشت حرفه ای است.

پوشش OSHA

OSHA بیشتر کارفرماهای بخش خصوصی و کارمندان آن ها بعلاوه برخی از کارفرمایان بخش خصوصی به همراه کارمندان آن ها در ۵۰ ایالت و مناطق و حوزه های خاص تحت اداره فدرال را تحت پوشش قرار می دهد. این حوزه ها شامل منطقه کلمبیا، پرتوریکو، جزایر ویرجین، ساموآ آمریکایی، گوام، جزیره ماریانا شمالی، جزیره ویک، جزره جانستون و زمین های کمربندی غربی که در قوانین زمین های سرپوشیده قاره غربی تعریف شده، است.

 

                   الزامات استاندارد OSHA
الزامات استاندارد OSHA

فرآیند تنظیم استانداردها:

OSHA مسئول صدور استانداردهای جدید و یا بازبینی شده ایمنی و سلامت حرفه ای است. روند تنظیم استاندارد OSHA، شامل مراحل زیادی است و فرصت های بسیاری را برای مشارکت عمومی ایجاد می کند. OSHA می تواند روش های تنظیم استانداردهای خود را با ابتکار خود و یا در پاسخ به پیشنهادات یا درخواست های شرکای دیگر، به شرح زیر، تعیین کند:

 • موسسه ملی ایمنی و سلامت حرفه ای (NIOSH)، آژانس تحقیقاتی ایمنی و سلامت حرفه ای
 • ایالت و دولت محلی
 • سازمان های تولید کننده استانداردهای ملی به رسمیت شناخته شده
 • کارفرمایان یا نمایندگان کارگری و
 • بقیه شرکای ذینفع

 

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.