بلاگ ایران هزمت
بیمارستان فارابی- چهارمین جلسه آموزش هزمت

مشاوره و آموزش هزمت پیش بیمارستانی بیمارستان فارابی و دانشگاه علوم پزشکی

 

دوره های آموزش هزمت پیش بیمارستانی که به همت مرکز مدیریت حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری بیمارستان فارابی و با حضور ریاست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی تهران و ریاست و معاونین بیمارستان فارابی برگزار شد، پس از بررسی فضای بیمارستانی، منطقه ای برای محدوده رفع آلودگی (Decontamination) انتخاب شد. آموزش تیم برای رفع آلودگی صورت گرفت. روش های دانینگ و دافینگ لباس هزمت و بصورت تخصصی انواع خطرات و آلودگی های احتمالی بیمارستانی و نحوه برخورد با افراد آلوده مورد بررسی قرار گرفت و مسیر رفع آلودگی در محدوده اورژانس بیمارستان طراحی شد و مانور عملیاتی هزمت برگزار شد. بر اساس اين مانور تخمین زده شد که تعدادی فرد آلوده وارد بیمارستان شده و از طریق کوريدور رفع آلودگی عملیات رفع آلودگی انجام شد و برای درمان های بعدی وارد اورژانس شدند.

 

عکس های مربوط به آموزش تئوری و عملیاتی این پروژه را در لینک زیر ببینید:

بیمارستان فارابی

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.