بلاگ ایران هزمت
دوره هزمت هلال احمر سطح یک

دوره هزمت هلال احمر سطح یک

گروه آموزشی ایران هزمت

Iran Hazmat

(Hazardous Materials Training for First Responder Awareness (FRA

 

دوره آموزشی مدیریت حوادث موادخطرناک (HAZMAT) ویژه واکنش گرهای اولیه (هلال احمر)

سطح یک (آگاهی)

 

 

مقدمه:

سازمانهای مسئول واکنش به حوادث مواد خطرناک مانند سازمانهای آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس پزشکی، پلیس، بیمارستانها، نیروهای نظامی و پدافند غیر عامل باید بر مبنای ماموریت و وظایف مورد انتظار از پرسنل، آموزشهای لازم را برای آن¬ها فراهم آورند. این آموزشها باید قبل از آنکه پرسنل مجاز به اجرای عملیات در منطقه آلوده باشد به آنها داده شود.

این آموزشها باید بخشی از برنامه جامع و یکپارچه حفاظت از عموم مردم، محیط زیست و اموال در مقابل حوادث شیمیائی، بیولوژیک و رادیولوژیک ناشی از تصادفات در حمل ونقل مواد خطرناک، نشت و انتشار در صنایع، دفع پسماند¬های فعالیت ¬های صنعتی و یا حوادث تروریستی باشد.

تعریف:

نیروهای پاسخ اولیه در سطح اگاهی عمومی، افرادی هستند که در خلال وظایف عادی خود با شرایط اضطراری ناشی از مواد خطرناک HAZMAT روبرو می شوند و ممکن است نخستین افرادی باشند که در صحنه حادثه، حفاظت از سلامتی و ایمنی خود، تأمین صحنه حادثه و درخواست کمک از پرسنل آموزش دیده برای مقابله با مواد خطرناک را برعهده میگیرند و ممکن است پرسنل نیروهای انتظامی، آتش نشانی، اورژانش پزشکی، تیمهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر و یا سازمانهای خصوصی باشند.

 

مدت زمان دوره:

مدت زمان دوره ۲۴ ساعت می باشد.

 

پیش نیاز: ندارد

 

اهداف آموزشی:

بعد از اتمام این دوره شرکت کنندگان قادر به تشریح و تمرین استراتژیهای پایه ای برای حفاظت از سلامتی و ایمنی خود در زمان رویاروئی در حوادث و با پتانسیل مواجهه با مواد خطرناک خواهند بود که شامل:

  • درک ماهیت مواد خطرناک
  • درک خطرات ناشی از حوادث و شرایط اضطراری شیمیایی
  • تشخیص حضور و وجود مواد خطرناک در سایت
  • شناسایی مواد خطرناک در محیط
  • درک نقش ومسئولیت ¬های پاسخ دهنده اولیه سطح آگاهی
  • تشخیص نیاز به کمک ¬ها ومنابع اضافی
  • محدود سازی دسترسی به صحنه حادثه برای افراد غیر مجاز

 

گروههای هدف آموزش:

افرادی که دوره عمومی و آگاهی را می گذرانند از سازمان¬های مختلفی نظیر آتش نشانی، پلیس، اورژانس پزشکی، سازمان¬های دولتی واکنش گرا، کارشناسان HSE و ایمنی کارخانجات و صنایع، مدیریت شرایط اضطراری و پرسنل حمل ونقل هستند.

 

مهندس رئیسی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.