بلاگ ایران هزمت

آنچه باید درباره هزمت بدانید

آموزش و ایجاد تیم های مقابله و مدیریت مواد خطرناک به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر و بسیار حیاتی از برنامه یکپارچه و جامع حفاظت از کارکنان،عموم مردم و محیط زیست در مقابل حوادث مواد شیمیایی ناشی از تصادفات در حمل و نقل مواد خطرناک، نشت و پاشش، حوادث ناشی از فعالیت  واحد های صنعتی، دفع پسماند های مواد خطرناک صنعتی و حوادث تروریستی می باشد که در برگیرنده فعالیت های برنامه ریزی، ایمنی، مقابله و برنامه های فنی و مهمتر از همه بومی سازی بر اساس مواد موجود می باشد.

خسارتهای مالی و جانی ناشی از حوادث مواد خطرناک شیمیایی در کشور ما به علت پیشرفت روز افزون در صنایع مرتبط و به طبع آن واردات و استفاده فراوان از مواد شیمیایی متنوع در صنایع مختلف و کارخانجات اطراف شهرها رو به افزایش است. بدون تردید توجه سیستم های مدیریت بحران به وجود افراد آموزش دیده و مسلط به فعالیت های مدیریت مواد خطرناک ضروری است.تجربه فعالیت های انجام گرفته در کشورهای دیگر نیز موید این امر می باشد.

سیستم های  مدیریت بحران، آتش نشانی ها و کارخانجات و انبارهای مرتبط با مواد شیمیایی نیازمند تشکیل تیم مقابله با مواد خطرناک هستند. تا از خطرات جانی و مالی حوادث شیمیایی بتوانند پیشگیری کنند. زیرا به علت وجود تنها یک تیم و زمان مورد نیاز برای پاسخ گویی به حوادث هزمت، توانایی واکنش اولیه با تیم هزمت موجود در محل خواهد بود تا از خسارت جانی و مالی اجتناب ناپذیر پیش گیری کند.

به علت تنوع و پیچیدگی حوادث هزمت، استفاده از نیروهای پاره وقت به دلیل خطرات فراروی آنها مناسب نیست و باید از نیروهایی استفاده کرد که تجربه کاری و آموزش کافی برای مقابله با حوادث هزمت را فرا گرفته باشند.

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.