بلاگ ایران هزمت
بمب هسته ای

مواد هسته ای

مواد هسته ای چیست؟

حوادثی که به طور مستقیم منجر به انفجار یک دستگاه هسته ای است یا در یک سایت راکتور هسته ای به دنبال آزاد شدن مقدار زیاد انرژی به صورت نور شدید، گرما، فشار و تشعشع رخ می دهد حوادث هسته ای هستند. در معرض تشعشع قرار گرفتن در مقیاس بزرگتری از حوادث رادیولوژی است. حوادث هسته ای پتانسیل صدمات فاجعه بار و از دست دادن زندگی را دارد.

علاوه بر باران رادیواکتیو همراه با مرگ و میر و تخریب ساختارها،  این حوادث می تواند خدمات اجتماعی و زیرساخت ها را به طور قابل ملاحظه ای دچار اختلال کند. اگرچه دستگاه های هسته ای که سازمان های تروریستی در شرایط خاص قادر به ساختن آن ها هستند به نسبت کوچک است، در شرایط بحرانی می توانند منجر به تلفات جمعی شوند.

مواد هسته ای
                        تشعشع هسته ای

آنیتا توکلی

اضافه کردن نظر

نرم افزار هزمت WISER

سیستم اطلاعات بی سیم برای واکنش گر ها درشرایط اضطراری (wiser) یک سیستم پذیرفته شده برای ارائه خدمات به اولین واکنش گرها در صحنه حوادت مواد خطرناک شیمیایی – بیولوژیک و رادیواکتیو (NBC) است.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت WISER
نرم افزار هزمت WISER

نرم افزار فارسی هزمت (ERG)

با توجه به کمبود منابع در زمینه واکنش در شرایط اضطراری، در هنگام بروز حوادث شیمیایی، تصمیم بر آن شد که راهنمای واکنش در شرایط اضطراری در قالب سامانه در اختیار آتش نشان های زحمت کش قرار گیرد.

دانلود رایگان نرم افزار

نرم افزار هزمت base
نرم افزار هزمت (ERG)

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.